Lišky

6Dívčí oddíl Lišky má téměř padesát členů. Nejmladšími a nejmenšími členy jsou benjamínci ve věku od 5 do 7 let. Jejich schůzky jsou plné her, díky kterým se učí základním dovednostem.

Další družiny tvoří světlušky, které jsou rozděleny na mladší od 7 do 9 let a starší od 9 do 11 let. Je už učíme základní skautské znalosti a podnikáme s nimi výpravy nejen do přírody.

O něco starším členkami jsou skautky, které jsou rozděleny na tři družiny nejmladších od 11 do 12 let, starších od 12 do 14 a nejstarších od 14 do 16 let. Ty mají různé zážitkové programy, účastní se skautských akcí i mimo naše středisko a hlavně se podílí na vedení mladších členů střediska.

Kňouři

vlc3Kňouři jsou oddílem vlčat, kde se setkávají kluci ve věku přibližně od 6 do 11 let. Nejvíce času je věnováno hrám – od kreativních po pohybové, venku či v klubovně, vždy ale s cílem či výchovným efektem.

Vrcholem vlčáckého roku je několikadenní putovní tábor, který je následován tradičních 14denním střediskovým táborem.

Vlčáci se schází každé pondělí od 15:30 do 17:00 a jezdí pravidelně na výpravy – ať už jednodenní či víkendové.

Káňata

sk2Káňata jsou skautský oddíl pro kluky od 11 do 15 let a skládá se ze dvou družinek, které mají každý týden schůzku a jednou za dva týdny společnou výpravu.

Kluci se učí spolupráci, základním skautským dovednostem a samozřejmě hrají plno her. Starší skauti se navíc účastní mezistřediskových akcí a pomáhají s vedením mladších.

Schůzky skautů probíhají v pondělí a úterý od 17:00 do 18:30.